e mërkurë, dhjetor 12, 2007

Topa Gorgonzole (lirë/shpejt part 2)

Më kollaj nuk ka.

Duhet gorgonzola dhe erëza të ndryshme të vendosura në një pjatë.
Gorgonzola Thërrmohet dhe pastaj merret dhe mundohuni të formoini topa me duar. Rrotullojeni topin në erëza.
SHkojnë shumë me carb Cakes, dhe gjithashtu për appetizers.

Mund ti bëni me Chevre

6 komente:

eni tha...

ma bere me sy. dhe fotoja shume kendshem ka dale ketu!

K. tha...

me goat cheese behen shume kollaj, se gorgonzola te lodh, po goat cheese, dhe jane te lezetshme per appetizer,
gjithashtu me ca buke te thekura ne furre dhe me vaj ulliri siper...

ca qejfiiiiiiiiiiii

eni tha...

mmm leng!

K. tha...

ehhhhh....ja sot a neser, se na vjen prindi per vizite:)

eni tha...

hajde mire se te vije prrrrindi:) ja kalofshi sa me bukur!

K. tha...

danke danke:)_