e enjte, dhjetor 06, 2007

Prapë buk???

Si menuja e bukëve të vogla të dikurshme, (kliko këtu për menunë) por këtë herë në miksim e sipër i vura ca ullinj të prerë hollë dhe gjithashtu pasi i futa në furrë, u hodha përsipër
Mozarella
Hudhra te shtypura mirë.

Dhe gjeta një mënyrë që për mua është e shijshme.

Buk e ngrohtë
Pak tapenadë me gorgonzola,

Ose Buk e ngrohtë me gorgonzola dhe mandarina.

Ose të treja sëbashku, por tani nga darka se buk buk bëhet dhjam.

2 komente:

eni tha...

mmm brilante ideja e mandarinave sşiper bukes..duket sikur e largon efektin bukoses:)

K. tha...

eh, dhe mua me pelqejne, eshte metoda per ti bere me te lengshme,
gjithashtu, gorgonzola eshten je tip djathi qe shkon shume me gjera te embla,
nese nuk perton njeriu vendos ( si puna e patllexhaneve) ca dardha ne furre dhe i vendos siper me gorgonzolen....

eh....groumet gourmet