e hënë, tetor 01, 2007

Energji me Mish Viçi ditën e djelë

OK...ditë e djelë...çdo gjë e ngadaltë...kështu dhe ushqimi është diçka që dhe s'para ta ka qejfi.

Dreka-Darka
Në fakt nuk ka asgjë për të shpjeguar...veç përbërësit janë për 2 persona

Hyrje dhe shoqëruese:
Djath Brie
4 feta bukë të thekura

Sallata:
Kastraveca, Sallatë jeshile, Karrota të vogla, Perime të zjera.


Me Uthull Balsamike të përzier me Borzilok dhe Lëng Limoni.


Salcë si puna e tzatzikit me speca( shpjegimi vjen më vonë)

Gjithashtu Sallatë patatesh të ftohta...(blerë të gatshme)
Mishi:


2 bërxolla ala Milanesa të pjekura me verë të bardhë dhe majdanoz.Dhe ca Beatles :)

Nuk ka komente: