e premte, tetor 05, 2007

Sallata!

Kështu është kur nuk ke ngrënë gjithë ditën dhe as nuk të shkon mendja për të ngrënë kështu që thjesht hallakatesh me gjërat më të thjeshta.

Sallatë Jeshile me Kërpurdha dhe Djath:Sallatë jeshile
qepë të njoma
Taboule e ftohte
Karrota të vogla
Kërpurdhat
Djath të bardhë.
Pak Qershi të thata.Asgjë e madhe...kërpurdhat dhe Djathin e bardhë ( të prerë në kubikë të vegjël) i pjekim për 4-5 minuta me pak borzilok. Pjekja bëhet meqë kjo si pjatë shërben si për hyrje, si për pjatë të parë, kështu e mira është të paktën të ketë diçka që e thyen freskinë dhe të ftohtin e sallatës.


Dhe Rrush me kos.Dhe një cigare pas Bukës dhe pas 2 orësh gjumë!

Nuk ka komente: