e diel, tetor 14, 2007

Petulla me misër

Tani këto nuk janë tamam petulla....këto janë një përzierje e miellit me kos dhe vezë...dhe meqë mbaroi mielli...atëhere i hodha sipër pak miell misri....
Janë të shijshme kur je i uritur..

7 komente:

Karmapolitick tha...

petulla politike.

K. tha...

petulla metafizike

eni tha...

me bukur me ngjyre gri faqja!

K. tha...

po pra, duket se faqe me serioze...pret tani mrekullira....

si prsh...u gatua buka e misrit...por naaaaaa....u shujt brenda 10 minutash...skemi kohe per blogje sa buka eshte e ngrohte

eni tha...

haha

tetena tha...

me pelqen sh ky blog ku kuzhina perzihet me humor. Nderkohe per te praktikuar recetat, nje here tj.

K. tha...

Ideja pas blogut eshte :
Buk me djath...
pastaj kur vijne leket..
neper restorante:)


Hm...sa per humor dhe kuzhine...
ne kuzhine je serioz vetem kur te kercet vaji neper surrat...atehere po:)