e premte, tetor 12, 2007

Linguini me Pesto dhe Mish të grirë dhe BirrëPërbërësit:

Pasta Linguini (70gr)
Mish i grirë (80 gr)
erëza (jeshilliqe) të përziera me kos
Qepë Shallots
2 thelpinj hudhra
Pesto ( 2 lugë)
Kripë
dhe Birrë
vihet uji në zjarr dhe pasi të ketë zjerë i hidhet kripa dhe makaronat.

Në një tigan vihet mishi dhe pak birrë.
Më pas i hidhen qepët, hudhrat dhe erëzat e tjera , plus kripës.
Përzihen me zjarr të ngadaltë dhe i hidhet pesto.
Vazhdohet me trazimi, që pesto të shpërndahet bashkë me mishin.
Më pas hidhet sërish birrë dhe pasi të duket që mund të jetë e ngrënshme, i hidhen makaronat dhe lihen në zjarr për 2 a 3 minuta të tjera.


Rezultati .....o ça qejfiiiiiiii


6 komente:

Karmapolitick tha...

do na hedhesh ne ere ndonje dite, me keto qe ben...

K. tha...

ne ere...dhe erezat qe fluturojne....
dhe era birre aty

Karmapolitick tha...

qeka IDIOT... hahaha

puccamoj

K. tha...

Nigjo ti karmapolice....
Mos mu perhap si kripa mua ketu...

se te hudha ne det..

eni tha...

mmm interesante.innovative!

karmapolitick tha...

haha

puca moj te thashe puca...

rri mi urte