e premte, tetor 26, 2007

Shegë

8 komente:

tetena tha...

qe na kputi malli mgjth kur gjej ketej nga anet e mia eshte sh e embel.

eni tha...

mos ç'me bere..se di ti qe une jam e çmendur pas shegeve..eshte nje nga fiksimet e mia..per tu bindur mund te shohesh tek faqja e flickr e imja tek seti foodology.
www.flickr.com/photos/eni

eni tha...

aman te keqen futu pak tek kjo fotoja ime dhe shiko ça dialogjesh gallate jane krijuar mes shqiptareve..po pate kohe sigurisht:)

http://www.flickr.com/photos/eni/291332434/in/set-72157594493857120/

K. tha...

degjo, se sheget mund te ruhen,dhe te hahen dhe pas shume muajsh. MI kane pas ruajtur mua në tiranë , meqë e kam frutin nr.1.

Po kjo shega është e thartë, paçka se është aq e kuqe.

Tips për shegët e mira

Duhet ta kenë lëkurën pak të mpirë, dhe atëhere tregon, që lëngu brenda tërheq lëkurën jashtë...dmth blijini..shkurt muhabeti

K. tha...

pak lexova aty tek flickr, se ishte shumë e gjatë, po vetëm atë që shega të bënte pis. E vërtetë është...po do teknikë ajo punë.

Unë teknikën time e quaj:

"Asnjë kokërr të mos më shpëtojë"

eni tha...

ta nisa ate te flickr se esh nje tregim i nje çuni aty qe quhet Drin eshte gallate:) nejse..

edhe une me ate parim jam shoqe:)

belle_fleur tha...

Shege e amel, moj shege e bute:))...du dhe une shege! Une jam rritur me to, qofshin te sheget e buta apo dhe ato te egrat, qe s'jane shume te embla dhe kane nje si thartire, mmmm yumm!

K. tha...

Ehhhh.......


ska si shega.
Dmth ka jane dhe kumbullat jeshile!