e martë, maj 20, 2008

Domate me Djath


Domate me djath të bardhë apo gjizë

3 a 4 kokrra domate të vogla
djath i bardhë
Mustardë
Qepë të njoma

Domatet pasi u prihet pjesa e sipërme pak vihen në një tenxhere të vogël dhe zihen për 10 minuta.
Ndërkohë qe vlon uji dhe domatet bashkë në një enë përzihet djathi i bardhë i shkërrmuar, pak mustardë dhe qepë të njoma të prera hollë.

Pasi të zjejnë domatet, i hiqet lëkura (sipas dëshirës kjo) dhe mbushen me djathin e gjëra të mira. Mund të shtoni dhe ndonjë arrë të qëruar.

E mira është të lihen pak në friforifer e të shërbehet të ftohta.
Me buke te thekur ..dhe ajt ca qejfi

1 koment:

eni tha...

mm se ndrroj me asigjo kete!