e martë, maj 20, 2008

Pilaf me karkaleca


Oriz
Karkaleca
Verë e bardhë
Domate të thata
Djath i grirë
krip piper


Pilaf me Karkaleca

Përgatitet pilafi si gjithmonë... dhe në një tigan hidhet pak verëe bardhë.
Karkalecat merren dhe hidhen në verën e nxehtë dhe lihen të zjejnë. Gjithashtu i hidhet dhe domatet e thata.

Pasi të jetë bërë dhe pilafi dhe karkalecat atëhere bëjmë bashkimin në tigan.
Hidhet pak më shumë verë bashkë me pilafin dhe përzjehet për 2 a 3 minuta.

Nuk ka komente: